Caroline Parkinson pracuje jako kreativní ředitelka v Edinburgh Futures Institute. Během své kariéry působila v organizacích Creative & Cultural Skills, Creative Scotland a věnovala se také poradenství v oblasti podnikové transformace a fotografii. Od mládí se pohybovala ve světě umění – věnovala se baletu a moderní gymnastice, módě, přes 30 let zpívala v kapelách a zároveň se zabývala fotografováním. Je členkou správní rady organizace Architecture & Design Scotland a na dobrovolnické bázi působí jako moderátorka summitu MOVE – třídenního skotského setkání zaměřeného na animaci a vizuální efekty.
João Pedro Milheiro je počítačový inženýr a od roku 2012 manažer laboratoře Fab Lab Aldeias do Xisto ve Fundão v Portugalsku. S více než 20 lety zkušeností v oblasti IT se specializuje na 3D modelování, programování, vývoj webových aplikací a digitální fabrikaci. Je absolventem Fab Academy, prestižního magisterského programu v oblasti digitální fabrikace na MIT Center for Bits and Atoms. João se zajímá o inovace, technologie a hraje klíčovou roli v podpoře otevřených dílen a podnikání v regionu.
Toni Barreiros je architekt a v současnosti Vedoucí oddělení inovací na městském úřadě Fundão. Studoval architekturu v Lisabonu a pracoval v několika ateliérech, než se v roce 2007 vrátil do svého rodného města. Od roku 2013 vede projekty jako Fab Lab Aldeias do Xisto, Cowork Fundão, inkubátor startupů a Business and Services Center ve Fundão. V roce 2017 absolvoval MIT Fab Academy v oblasti digitální fabrikace.
Alberta Menegaldo je vystudovaná architektka, která už osm let spolupracuje s Fablab Venezia, kde se podílí na tvorbě a realizaci projektů a výzkumů zaměřených na digitální fabrikaci v oblasti umění, kultury a sociálních inovací. V roce 2021 spolu s dalšími odborníky založila podnik Prossimi, který využívá technologie k vytváření projektů a možností směřujících k participativnější a udržitelnější společnosti.
Andreas Bauer vede od roku 2011 Ars Electronica Center v Linci. Odpovídá nejen za provozní řízení organizace, ale také za spolupráci s partnery a mezinárodními výzkumnými institucemi, jako je například Evropská vesmírná agentura (ESA). V roce 2016 přivedl do Lince kancelář ESERO.at (European Space Education Resource Office), která pomáhá učitelům probouzet u žáků zájem o přírodní vědy a techniku. Jako projektový manažer měl na starosti přestavbu Deep Space 8K v letech 2014/15.
Melinda Varga je manažerka komunikace, která se specializuje na budování komunit a hodnotných vztahů mezi lidmi. Jako tvář komunity v MotionLab.Berlin se již téměř dva roky podílí na zajišťování budování komunity, úzce spolupracuje s tvůrci, inovátory, kreativci a deeptech startupy, aby pomohla růst a posílit ekosystém MotionLab.Berlin.
Karel Havlíček je místopředseda Poslanecké sněmovny PČR (ANO), bývalý ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy.
Roman Bělor je poslanec (STAN), místopředseda podvýboru pro kulturu PS, dřívější ředitel festivalu Pražské jaro a Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Kromě toho pražský patriot, milovník umění ve všech jeho podobách a zakládající člen Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze – Vltavské filharmonie.
Tomáš Mejzlík je odborník na strategii, projektové řízení a inovace v oblasti digitální výroby. Stál u zrodu prvního FabLabu v ČR, vedl mezinárodní projekt H2020 FabLabia a inicioval kandidaturu FAB25.cz. Má zkušenosti s vedením týmů, transformací organizací i pořádáním velkých akcí. Od roku 2025 je také ředitelem VIDA! science centra.
Walbert Schmirler začal svou profesní kariéru již během studia na Fakultě architektury na ČVUT, které ukončil s vyznamenáním. V rámci působení v několika architektonických studiích projektoval stavby pro bydlení, městskou vybavenost a veřejné prostory. Od roku 2022 působí jako městský architekt v Terezíně, což ho zavedlo také na Inovační centrum Ústeckého kraje, kde se podílel na koncepci Transformačního centra Ústeckého kraje.
Ondřej Kašpárek se od roku 2015 profesně pohybuje v oblasti kreativních průmyslů - konkrétně ve světě maker movement, hardware startupů a technologických inovací. Jako jeden ze zakladatelů společnosti Make More má na starosti problematiku provozu a budování otevřených dílen, fablabů a makespaců, kterou nově reprezentuje konzultační a projekční studio pod názvem Make Designers. Zhodnocuje tak své letité zkušenosti z působení ve Prusa Research jako ředitel vývojového labu PrusaLab a jako organizátor festivalů Maker Faire v České Republice.
David Koppitz se více než 20 let věnuje rozvoji měst a regionů. Má zkušenosti v oblasti strategického řízení a v podpoře místního ekonomického rozvoje v České republice i v zahraničí. Jako náměstek ministra pro místní rozvoj koordinoval přípravy Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+. Podílel se také přípravě a vyjednávání unijních programů na podporu integrovaného investování a rozvoji konceptu Smart City. Ve Vzdělávacím centru SFÉRA v Pardubicích vede dnes již takřka 70 členný tým.
Novavita znamená nový život. V tomto duchu se tato materiálová a designová laboratoř zaměřuje zejména na práci s odpady. V aktuálním projektu se pracuje na 100% recyklovaných plastových dlaždicích. Díky spolupráci s tvůrci z rakouské Mad Plastic Labs se snaží výrobu rozšířit a škálovat.
Eco Blue je malá rumunská společnost s 19 lety zkušeností v nábytkářském průmyslu. Specializuje se na recyklaci polyuretanové pěny a tím mění to, co je pro jiné výrobce obvykle odpadem, na cenný zdroj. Cílem jejich projektu je díky spolupráci s holandským designérem vytvořit novou řadu modulárních kancelářských židlí.
Diawin je malá slovenská firma, která je renomovaným výrobcem preventivní ortopedické obuvi. Pomáhá tak zlepšovat život diabetiků a osob s jedinečnými potřebami v oblasti obuvi. Při spolupráci s polskou designérkou se zaměřují na optimalizaci procesu díky využití moderních technologií (3D modelování, parametrický design či skenování nohou).
Fab Lab Aldeias do Xisto je komunitní otevřená dílna se zaměřením na inovace a experimentování ve městě Fundão v Portugalsku. Podporuje podnikání, místní rozvoj, digitální fabrikaci a propojuje kreativce, tvůrce, školy, univerzity a podniky v regionu.
Fablab Venezia je prostor pro digitální fabrikaci a sociální inovace. Byl založen v roce 2014 a pomáhá podnikům, umělcům, řemeslníkům a kulturním organizacím vyvíjet pokročilé a udržitelné projekty prostřednictvím technologií digitální výroby. Společně se svým sociálním spin-offem v současnosti buduje centrum participativní inovace v srdci Mestre-Venezia.
Ars Electronica v Linci je víc než jen festival nebo muzeum. Je to místo, kde se setkává umění s technologií a kde se přemýšlí o tom, kam směřuje společnost. Hraje klíčovou roli v tom, jak dnes Linec vypadá – proměňuje ho v moderní a kreativní metropoli, která přitahuje odborníky z celého světa a posiluje jeho kulturní i ekonomický význam.
MotionLab.Berlin je německý inovační hub a makerspace – ekosystém pro hardtech, umění, kreativitu a podnikání. Jsou mezinárodní komunita s přístupem k nejmodernějším strojům, prototypovaci zařízením, coworkingovém prostoru, kancelářím a výrobním zařízením. Prostřednictvím akcí a workshopů poskytují znalosti a zdroje, které umožňují rychle proměnit odvážné nápady ve skutečnost.
FabLab Brno je první otevřená digitální dílna v Česku, kde si může kdokoli vyrobit vlastní prototyp nebo produkt. Nabízí moderní vybavení jako 3D tiskárny, laserové řezačky či CNC stroje a pořádá vzdělávací akce pro školy, firmy i veřejnost.
Makerspace ICUK se bude nacházet v areálu Transformačního centra Ústeckého kraje. Půjde o největší provoz tohoto typu v České republice a jeho hlavní charakteristikou bude koncentrace všech potřebných prostor, nástrojů, procesů a znalostí potřebných k úspěšnému odstartování podnikatelského záměru vztaženého k tvorbě nějakého fyzického produktu.
PrusaLab je otevřena prototypová dílna Josefa Průši, kde se potkávají technologie, design a podnikavost. Nabízí vybavení pro digitální fabrikaci, podporuje hardwarové startupy a je místem, kde nápady dostávají tvar – a to doslova.
Inovativní vzdělávací centrum SFÉRA má ambici nadchnout návštěvníky pro polytechnické obory, probudit jejich tvořivost a umožnit jim smysluplné a zábavné trávení volného času. Propojuje vědu, moderní technologie a tradiční řemesla a spolupracuje se školami, univerzitami i soukromým sektorem.
Iniciativa zaměřená na výuku technických dovedností a práci s hardwarem prostřednictvím otevřených dílen.
Vzdělávací organizace propagující maker kulturu a digitální výrobu napříč generacemi a profesemi.
Make Designers je specializované oddělení organizace Make more zaměřené na návrh a realizaci moderních dílen a tvůrčích prostorů. Nabízíme komplexní služby od počátečních konzultací až po finální implementaci, vše s důrazem na udržitelnost, funkčnost a inovativní přístup.
IČO:07023987
DIČ:CZ07023987
283090885/0300